به گزارش روابط عمومی ستادبازسازی عتبات عالیات، عبدالرضا مطاف رییس کمیته اسکان و تغذیه در نشست ستاد اربعین استان بوشهر با بیان اینکه مردم به برنامه‌های مذهبی و دینی خود توجه ویژه‌ای دارند اظهار داشت: مراسم‌های گوناگون مذهبی و دینی از جمله تاسوعا، عاشورا و اربعین حسینی بیش از ۱۴ قرن است با ظرفیت مردمی برگزار می‌شود که باید از سوق دادن مراسم اربعین حسینی به سمت دولتی شدن پرهیز شود.

رییس ستادبازسازی عتبات عالیات استان بوشهر از تامین منابع مالی مراسم اربعین حسینی در سال قبل خبرداد و بیان کرد: خیران استان بوشهر در قالب تامین اجناس، کمک‌های نقدی، پذیرایی زائران و دیگر هزینه‌های اربعین حسینی سال قبل بیش از ۴۰ میلیارد ریال تامین و پرداخت کردند که نشان از عشق و ارادت مردم این استان به خاندان عصمت و طهارت(ع) به ویژه سید و سالار شهیدان حضرت امام حسین(ع) است.

مطاف با تاکید بر برنامه‌ریزی ویژه برای برای برگزاری مراسم اربعین امام حسین(ع) گفت: از هم اکنون برای تامین زیرساخت‌ها و جلب مشارکت‌های مردمی در برپایی اربعین حسینی برنامه‌‌ریزی و زمینه جمع‌آوری نذورات مردم فراهم شود.

وی مراسم اربعین حسینی را یک حرکت بزرگ فرهنگی در جهان اسلام دانست و تاکید کرد: در ایام مراسم اربعین حسینی موکب‌ها به صورت خودجوش و مردمی  برپا و اداره می‌شود که باید از ظرفیت مردمی در این عرصه بیشترین بهره برده شود.

رییس ستادبازسازی عتبات عالیات استان بوشهر با اشاره به صدور روادید در اعزام به مراسم اربعین حسینی افزود:ستاد اربعین برای صدور ویزا در اعزام زائران حسینی تدابیر ویژه‌ای اندیشیده است.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *